Sitede Ara
Site Üyelik
Kullanıcı Adınız :
Şifreniz :
Site Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Eğitim Yüksek Lisans Ders Notları
Ahmet Yesevi Üniversitesi - Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Ders Notları
23 Temmuz 2011 Cumartesi 17:41 tarihinde eklendi. Toplam 80961 defa okundu.
Bu bir reklam değildir sadece İsteğim Ahmet Yesevi Üniversitesinden Memnuniyetimi dile getirip buradan onlara teşekkür etmektir ;)

Öncelikle bu konuya bu kadar rağbet gösteren herkese çok teşekkür ederim.
1.5 yıl önce Türkiyedeki üniversitelerde yükseklisans yapmak için bir sürü şartı sağlayıp artı torpilini de yanına alıp mülakata gidenlerle aynı ortamı solumuştum işte o gün o ortamdan midem bulanıp vazgeçtim yükseklisans yapmaktan. Nette gezerken Ahmet Yesevi üniveritesinin varlığından haberdar olup iyice araştırdım. http://www.yesevi.net/ adlı bir adrese girdim. İşte o an karar vermiştim. Ne olursa olsun bu üniversitede öğrenci olmalıydım. Başvurdum hemen dönemlik 2106 olarak 3 dönem ödedim. Tabi ben ilk yıl üniversitede çalıştığım için işlerin yoğunluğunda 4 dersten de kaldım. Ayrıca şunu belirteyim 3 dönem her dönem 4 ders alıyorsunuz. Eğer Benim gibi kalırsanız size bir kolaylık verip 18 kredi max. hak veriliyor o da 6*3 eder yani 6 ders alma şansı verilir 2.dönemde 6 dersi geçip 3.0 ortalama ile 3.döneme geçtim ve 6 ders artı bir proje dersi aldım. proje dersi kredisizdir.
Ve bu 6 dersi de geçtim. Sadece proje dersim Büte kaldı inşallah onu da geçip mezun oldum.

Dersin işlenişi : Hafta içi akşam 19:00 ile 24:00 arasında 45 er dklık dersler oluyor online olarak. 4 dersiniz varsa haftada 3 gün olur birgünde 2 tane ders ve diğer günler tek ders olur.
Dersler genelde donanımlı hocalar tarafından verilir.
Üst kısımda görünen hocalar ve her dersleridir.
Bahattin hoca bilişim alanında ve insan ilişkileri konusunda kendisi geliştirmiş bir hocamızdır. Ben bilişimçi olduğum için bu hocayla çok iyi anlaşmıştım.
Emin Garip hocamız alanında hakikaten çok profesyonel biri diye bilirim. şuan zaten talim terbiye kurulu başkanlığında görev yapıyor ama bizzat başkan olarak :) hakediyor orayı inş. güzel işler yapacaktır.
Selahattin hoca ile Mehmet şişman hocalarımız ikiside eşkişehir üniversitesinde görev yapıyor. Alanlarında çok iyilerdir. Şişman hocamız eşkişehir üniversitenin rektör adayıdır. işleri ne kadar yoğun olursa olsun dersleri hiç aksatmaz. selahattin hocamız kişiliğine hayran olduğum ender insanlardandır.
Servet Özdemir hocamız Tek kelime ile alanında tek geçilecek biridir. Öğretmenlere eleştirel bakış açısına hayran kalmışımdır. Okulu yeniden kurmak için her yere gidip konferans veren ve öğrencileri ile kollektif bir iletişim tercih eden bir hocamızdır. Her türlü ulaşması kolay bir hoca ( facebooki twitter, mail, telefon) Kendisini ayrı sevdim.
Şule hocamız bir anne şefkati ile derslerini anlatan ve öğrencilerine çok yakın davranan bir hocamızdır. Tüm haftanın stresini 45 dk alan bir hocadır desem yeter :)
Serdar Erkan ilk başlarda çok soğuk gelen bir hocadır. Sevmeyen sevmez zaten onunda umrunda olmaz. Dersinde kuralları baştan çizer uyulmasını takip eder. Şuan kanada ikinci doktorasını yapıyor. Prof. Dr olduğu halde öğrenmeye açık bir insan. Her ne olursa olsun iyi biriydi.
Hüseyin Başar: İşte 3 döneme damgasını vuran hocam :) sınıfa girmeden denetim yapılacak diyen biri. Bunu hala düşünüyorum nasıl bir denetim yapılmalı. O diyor ki sınıfa girme teknolojiyi kullan. Denetçi oalrak Öğretmenine mail at, müdür denetçiyi telefonla arasın sorsun, yada müdür denetçiye mail atsın, bir olay olduğunda müdür videoya çekip denetçiye göndersin.
Üstteki linke tıklayıp nasıl bir denetim senaryosu istediğini dinleyin. Hem örnek bir derste olur sizin için.
İşin özü bu hocamız bir ödev verir sadece 7 kişi yüksek alır 6 kişi 100 1 kişi de 90 o da ben :) eğer başka yüksek alan varsa bilmiyorum. benim araştırmamdan bu çıktı.
Ayrıca aşağıdaki ders notuna bakın Denetim sistemlerinin. Kendisinin yazdığı kitapta Görüşme bölümünde denetçi sınıfa giriyor!!! Bu büyük bir çelişki...
Vessallam bu baba derside BA ile geçtim. Kendisine çok tşk edeiyorum sayesinde çağdaş denetimi öğrendim. Bazı arkadaşlarımız ona aşırı şekilde yüklenseler de o çok politik yaklaşıp herşeyin üstesinden geldi; )
Erdal Gümüş:
Aslında tek kelime yeter erdal hoca için işini iyi yapan ideal bir hoca. Projelerde fazla kastığı söyleniyor.
Ahmet Aypay: Ders içeriği ile paralel giden tek hocadır. Ve iyi biridir.
Ders içeriği demişken o konuyu da açayım ; Vizeler genelde hocaların sunularından çıkar ama finaller tamamiyle ders içeriğidir.
Finaller %70 + Vize%15+Ödev%5+katılım%10 yani ağır top finaldir. Ödevlere genelde hocalar iyi not verir çalıntı yapmazsanız. Katılımda hüseyin başar hariç diğerleri Devamsızlığa bakar. Hüseyin hoca ödeve göre verir :)
Sınavlar için organize olabilirsiniz. Yani facebook grubu kurun ders notlarınızı ordan paylaşın. Biz öyle yaptık 90 kişiydik ve etkilide oldu. Ankarada buluşup sosyalleştikte :) Ayrıca harika bir arkadaş ortamınızda olabilir. Benim ki şahsen öyleydi :) Çok değerli insanlar tanıdım. Onlar başkanımızsın derlerdi ama ben hizmet ehli olmayı tercih ederdim :)
Vessalam arkadaşlar Yesevide Uzaktan eğitimle Yönetim ve denetimi alanında tezsiZ yükseklisans yapacaklara inşallah bu anlattıklarım ve alttaki ders notlarım faydalı olur. Eğer bu bilgiler yetmez derseniz sitem aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Cengiz Bey( Cengiz KELEŞ- Eğitim Destek Uzmanı)  diye birini devamlı arkadaşlar söylüyor. Öğrencilere yardım eden bizden sorumlu bir yöneticiymiş. İnşallah onu da Diplomayı almak kısmet olursa gittiğimde Ayeseve tanımak isterim :)
Anahtar kelimem: BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR


Ders notlarını üniversiteden gelen uyarı nedeniyle siteden kaldırdım.
Bilgi almak isteyenler gokhandokuyucu@hotmail.com adresime mesaj yazabilir.
yunus şehzade
Yorum aradığım notlar
Allah razı olsun...
16 Mayıs 2012 Çarşamba 23:09
Kenan
Yorum egitim yonetim & denetim YL
Bu yuksek lisans alaninin akademik kariyerinize katkisi ne olacak? Bilgilendirir misiniz? Ben de H.A.Y. universitesinde uzaktan ayni alanda yuksek lisans yapmayi dusunuyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
03 Mayıs 2012 Perşembe 10:38
ali
Yorum Teşekkür
Allah Razı Olsun. Teşekkür ederim.
29 Nisan 2012 Pazar 22:22
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR | Destek : Gökhan DOKUYUCU
Copyright © 2009 - Gökhan Dokuyucu. Sitemizdeki resim ve yazıların her hakkı saklıdır